08 Splinderluv Mlyn naar Hinterhermsdorf
Deze route is gemaakt door:
RouteXpert Leonor Orban - Sr. RouteXpert
Laatst gewijzigd: 17-12-2019
Route Samenvatting
Deze route heb ik in Juni 2018 gereden, samen met mijn partner. De route maakt deel uit van een vakantie van 3 weken door Oost-Europa.De route leidt je vanaf Špindlerův Mlýn (Reuzengebergte) naar Hinterhermsdorf in Duitsland. Ondanks de ogenschijnlijk weinige kilometers die je gaat overbruggen, is dit een dagvullende route. Je rijdt namelijk over kleine slingerende weggetjes door een aantal Tsjechische Nationale Parken.
Als kers op de taart rij je het laatste stuk van de route door Boheems Zwitserland. als je zin en tijd hebt, kun je in Hřensko stoppen om een boottocht te maken door een aantal mooie kloven.
Indien je Boheems Zwitserland beter wilt verkennen, dan raad ik je aan te overnachten in Hotel U Fořta (Mezni Louka) en de route eerder af te breken.
De route is gelijk gemaakt voor Garmin, TomTom en MyRoute-app Navigation.
Deel deze route
Animation
Beoordeling
Duur
4h 59m
Transportmodus
Auto of motor
Afstand
227.85 km
Landen
Sunset in Bohemian Switzerland
RouteXpert Review
Deze rit is onderdeel van een reis, die ongeveer 3 weken duurt. Ik heb in Juni 2018 samen met mijn partner Polen, Slowakije en Tsjechië bezocht. Dit is de 8e rit van deze vakantie en brengt je van Špindlerův Mlýn (Spindlermühle) naar Hinterhermsdorf in Duitsland. Deze route krijgt van mij 4,5 sterren, omdat je onderweg door een onafgebroken keten van natuurgebieden rijdt (Reuzengebergte, Jizera bergketens, Lausitzer gebergte en Boheems Zwitserland). Tevens heb je de mogelijkheid om onderweg een aantal stops te maken en culturele en natuurlijke bijzonderheden te bezoeken. Ik geef de route niet de volle 5 sterren, omdat je onderweg weinig lunchmogelijkheden tegenkomt en op een paar plekken de wegen niet al te best zijn.
In de ochtend vertrek je vanaf Špindlerův Mlýn naar het Zuiden. Dit is de enige mogelijkheid om het Reuzengebergte vanaf dit punt te verlaten. Aan de Zuidkant van het dorp heb je een tankstation waar je nog kunt tanken voordat je het verdere verloop van de route vervolgt.
Na de tankstop rij je verder naar het Zuiden langs het eerste stuk van de Elbe rivier. Al snel verlaten we deze om nog een deel door het Reuzengebergte te rijden, langs een aantal kleine dorpjes in de bergen zelf. Hiermee vermijden we de drukke hoofdweg aan de rand van het Reuzengebergte en kun je op je gemak over een aantal kleine bergweggetjes genieten van alle bochtjes en uitzichten.
Uiteindelijk draaien we toch weer de hoofdweg (14) op. Deze weg volgt de Jizera rivier die ons een paar kilometer verderop het gelijknamige Park Jizera Mountains (IJzergebergte) inleidt. In het verleden heeft dit natuurgebied zwaar te leiden gehad onder ontbossing en zware industrie (mijnen). De laatste decennia wordt weer aandacht besteed aan herbebossing, wat je ook zult merken op de route: er lijkt geen einde te komen aan het immense bos.
In het gebied kom je ook langs het Souš Reservoir. Je kunt hier helaas niet naar de waterrand lopen, omdat het tegenwoordig als bassin voor drinkwater wordt gebruikt. Wel kun je langs de route even stoppen om het bassin van afstand te bekijken en een foto te maken.
De weg slingert vervolgens verder door naar het Noorden. Onderweg rij je even de bossen uit en kom je langs een berghut (Horská Chata Smědava). Hier kun je stoppen om wat te drinken of een vroege lunch te nemen. Verder op de route kom je namelijk weinig restaurants tegen (of je moet van de route af willen wijken). Let erop om op de aangegeven plek te parkeren: de bewaakte parkeerplaats aan de overkant van de weg is uitsluitend bedoeld voor wandelaars.
Na de pauze kom je langs de Basiliek van Hejnice. Deze plek heeft een bewogen geschiedenis, met meest recent een zware overstroming in 2010. De schade is volledig hersteld en je kunt tegenwoordig de basiliek weer (gratis) bezoeken.
Indien je nog niet hebt geluncht, dan kun je pauzeren in Kryštofovo Údolí bij restaurant U Kryštofa (wij zijn hier alleen langs gereden, waardoor ik je niet kan vertellen of het restaurant goed is). Eventueel kun je in dit dorp ook een klein kerkje en een bijzondere klok bezoeken om even de benen te strekken.
Het IJzergebergte gaat langzaam over naar het Lausitzer Gebergte (Lužické Hory of Lusatian Mountains). Je merkt vandaag dat de natuurgebieden steeds wat lager liggen. De hoogste berg in dit beschermde natuurgebied is namelijk de Luž (793m). Ter vergelijking: de hoogste berg in het Reuzengebergte is de Sněžka op 1602 meter.
Ik vind het laatste deel van de route het mooist: het Lausitzer gebergte is direct verbonden met Boheems Zwitserland. De route gaat dwars door beide natuurgebieden via heerlijk slingerende weggetjes, door mooie bossen en indrukwekkende rotsformaties. Onderweg kom je ook een plek tegen (RP17) waar je een mooie foto kunt maken hoe andere motorrijders op een slingerende weg tussen die rotsformaties verdwijnen.
Het laatste natuurgebied dat je vandaag aandoet, is Boheems Zwitserland. De overnachting is in Hinterhermsdorf, het Duitse deel van dit natuurgebied. Indien je graag wandelt en het natuurgebied wat beter wilt leren kennen, dan raad ik je aan om de route eerder af te breken en te overnachten in Mezni Louka. Van hieruit kun je naar Pravčická brána wandelen en de kloven van Hřensko bezoeken. Beiden zijn een absolute aanrader! Pravčická brána staat bekend vanwege de grootste natuurlijke zandstenen brug van Europa en de opnames voor de film "the Chronicles of Narnia".
Als je de route verder wilt vervolgen, dan kun je in Mezni Louka stoppen voor een korte pauze of verder doorrijden en bij de kloven van Hřensko pauzeren.
Even verder op de route kom je weer langs de Elbe rivier. Deze rivier begeleid jou de grens over naar Duitsland. Op het stuk tussen Bad Schandau en Hinterhermsdorf kom je nog een aantal kleine bezienswaardigheden tegen, zoals een historische lift, een kleine waterval en een oud treinspoor (Kirnitzschtalbahn), die dezelfde weg volgt als jij naar Hinterhermsdorf.
In Hinterhermsdorf kun je overnachten bij Gasthof zur Hoffnung. Je kunt hier prima overnachten en dineren. Hou er wel rekening mee dat het een klein hotel is met weinig kamers. Het is handig vooruit te bellen en te vragen of er plek is. In de omgeving zijn er verder alleen nog hotels te vinden in Bad Schandau of Sebnitz.
Rock formation on the road between Rynartice and Jetřichovice (RP17)
Baroque Basilica of the Visitation in Hejnice
Links
Gebruik
Deze route downloaden?
Je kan de route gratis, zonder MyRoute-app account downloaden. Om dit te doen, open de route en klik op 'opslaan als'. Deze route wijzigen?
Geen probleem, open eerst de route. Volg de tutorial en maak je eigen MyRoute-app account aan. Na registratie, start je trial automatisch.
Disclaimer
Gebruik van deze gps-route is voor eigen rekening en risico. De route is met zorg samengesteld en door een MyRoute-app geaccrediteerde RouteXpert gecontroleerd voor gebruik op zowel TomTom, Garmin als MyRoute-app Navigation.
Door gewijzigde omstandigheden, wegomleidingen of seizoensafsluitingen kunnen er toch veranderingen zijn ontstaan. Daarom adviseren wij iedere route voor gebruik te controleren.
Gebruik bij voorkeur de routetrack in je navigatiesysteem. Meer uitleg over het gebruik van MyRoute-app kun je vinden op de website bij ‘Community’ of ‘Webinars’.
Door gewijzigde omstandigheden, wegomleidingen of seizoensafsluitingen kunnen er toch veranderingen zijn ontstaan. Daarom adviseren wij iedere route voor gebruik te controleren.
Gebruik bij voorkeur de routetrack in je navigatiesysteem. Meer uitleg over het gebruik van MyRoute-app kun je vinden op de website bij ‘Community’ of ‘Webinars’.
Routes in de buurt