MTG1 06 BainsLesBains LuxeuilLeBains Villersexel Ouhans Ornans MontrealLaCluse
Deze route is gemaakt door:
RouteXpert René Plücken (MRA Master)
Laatst gewijzigd: 12-02-2021
Route Samenvatting
Deze route heb ik gemaakt op basis van de routebeschrijving gemaakt door Bert Loorbach in de Motortourgids deel 1 Frankrijk, dit is route 6 "van de Elzas naar de Ain".
Deel deze route
Animation
Beoordeling
Duur
6h 17m
Transportmodus
Auto of motor
Afstand
347.19 km
Landen
Matafelon-Granges
RouteXpert Review
Bert Loorbach, de schrijver, is zelf een enthousiast motorrijder en woonde anderhalf jaar in Frankrijk. In die tijd heeft hij zich erop toegelegd om de onbekende en prachtige binnenwegen van Frankrijk speciaal voor motorrijders in kaart te brengen.Review
Dit is de zesde route uit de Motortoergids en deze route doorkruist vijf departementen en vermijdt grotere plaatsen. Hij brengt ons van de Vogezen naar de Jura en de voorlopers van de Alpen en start in Bains-Les-Bains.
In de nabije omgeving zijn hotels en campings, deze zijn als POIs opgenomen.
Je rijdt via de D164 naar Luxeuil-Le-Bains (RP3). Deze stad (kuuroord) bedekt met een loofbos heeft een prachtig architectonisch erfgoed, waaronder vele stadspaleizen uit de 15e en 16e eeuw: het Spaanse huis, het huis van Le Bailli, het huis van Kardinaal Jouffroy en zijn balkon in laatgotische stijl, de oudst hangende stenen balkon in Frankrijk; het huis van de geestelijke Frans I, gedragen op bogen, de achthoekige toren van de Wethouders, archeologisch museum en nog veel meer en zeker de moeite waard om een sight-seeing stop in te plannen.
Vanaf Luxeuil-Les-Bains vervolgt de rit over de D74 naar Lure, deze weg loopt door het gebied van de duizend kleine meren.
Vanaf Lure rijdt je verder op de D486 naar Villersexel, hier kun je stoppen om de benen te strekken. Een bezichtiging waard is het het Chateau de Villersexel. Parkeren bij RP9.
Na Villersexel vervolg je de rit via de D9 en D50 naar Baumes-Les-Dames, deze plaats ligt in een wat breder gedeelte van de vallei van de Doubs. De weg is heerlijk relaxed om te rijden met af en toe mooie vergezichten. In Baumes-Les-Dames is er mogelijkheid om te lunchen.
Je rijdt via Grotte de La Glacière (RP13), een prehistorische grot met eeuwig ijs, naar Ouhans om de de oorsprong van de rivier de Loue te bekijken, we rijden via smalle bochtige wegen naar RP14. Vanaf de parkeerplaats is het een ongeveer 30 minuten lopen maar het spectaculaire schouwspel van de rivier die “geboren” wordt uit de rotsen is zeker de moeite waard.
Van Ouhans rijden we naar Ornans (RP16), met als bijnaam het Kleine Venetië van de Comté, biedt de stad Ornans veel charme met haar mooie, oude huizen op palen die weerspiegelen in het water van de Loue. Dit mooie, pittoreske geheel kan men bewonderen vanaf de Grote Brug en de voetgangersbrug die de rivier overspannen.
Het Courbetmuseum, dat zich bevindt in het geboortehuis van de schilder Gustave Courbet en dat talrijke werken van deze bekende artiest tentoonstelt is een bezoek waard voor de liefhebber.
Via de mooie D101 rijden we naar Scey-en-Varais, op de berg staan de ruïnes van het kasteel St. Denis. Via je de bochtige wegen D9 en D492 rij je terug naar Salins-les-Bains, van waar je de D467 volgt naar Lac de Chalain (RP21), waar je kunt stoppen om even te genieten van het uitzicht over het mooie meer.
Het volgende stadje is Doucier, hier zijn veel riviertje, meren en watervallen in de buurt. Bij RP23 kun je de mooiste waterval “Cascades de l'Herisson” bezoeken, hiervoor moet je ongeveer 8 kilometer van de route afwijken, zeker de moeite waard.
Via Pont-de-Poitte en het stuwmeer Vouglans rij je naar het eindpunt van de rit Montreal La Cluse waar je kunt overnachten op campings of hotels rond het meer Lac de Nantua.
Hotels, campings, bezienswaardigheden, parkeerplaatsen en restaurants zijn opgenomen als POI.
Ik waardeer deze route met 4 sterren vanwege de vele bezienswaardigheden en mooie natuur onderweg. De wegen zijn mooi maar niet echt uitdagend.
De route is geschikt gemaakt voor Garmin, TomTom, Harley-Davidson BoomBox 2019 en Navigation App.
Is gratis en zonder My-Route-app registratie te downloaden. Klik daarvoor eerst op de button 'Gebruik route' en dan op 'Opslaan als'.
RP11 Lake Lac de Chalain
Thoirette, Bridge accros river Ain
Links
Gebruik
Deze route downloaden?
Je kan de route gratis, zonder MyRoute-app account downloaden. Om dit te doen, open de route en klik op 'opslaan als'. Deze route wijzigen?
Geen probleem, open eerst de route. Volg de tutorial en maak je eigen MyRoute-app account aan. Na registratie, start je trial automatisch.
Disclaimer
Gebruik van deze gps-route is voor eigen rekening en risico. De route is met zorg samengesteld en door een MyRoute-app geaccrediteerde RouteXpert gecontroleerd voor gebruik op zowel TomTom, Garmin als MyRoute-app Navigation.
Door gewijzigde omstandigheden, wegomleidingen of seizoensafsluitingen kunnen er toch veranderingen zijn ontstaan. Daarom adviseren wij iedere route voor gebruik te controleren.
Gebruik bij voorkeur de routetrack in je navigatiesysteem. Meer uitleg over het gebruik van MyRoute-app kun je vinden op de website bij ‘Community’ of ‘Webinars’.
Door gewijzigde omstandigheden, wegomleidingen of seizoensafsluitingen kunnen er toch veranderingen zijn ontstaan. Daarom adviseren wij iedere route voor gebruik te controleren.
Gebruik bij voorkeur de routetrack in je navigatiesysteem. Meer uitleg over het gebruik van MyRoute-app kun je vinden op de website bij ‘Community’ of ‘Webinars’.
Routes in de buurt