UK Scotland 06 Garve to Ft William 345km svd
Deze route is gemaakt door:
RouteXpert Serge van Driel - RouteXpert
Laatst gewijzigd: 22-12-2018
Route Samenvatting
Deze route heeft geen beschrijving, scroll naar beneden om de review te lezen.
Deel deze route
Animation
Beoordeling
Duur
5h 51m
Transportmodus
Auto of motor
Afstand
340.70 km
Landen
RouteXpert Review
Schotland Reis; 9 Dagen Singletrack Roads Dag 7: Van Garve (of Ullapool) tot Fort William WhoopWhoop! Vandaag rijden we de Stelvio van Schotland, de Transfagarasan van de Highlands: Bealach na Ba. Pad van het vee. Nou... Dat klopt! Vee zo groot als schapen en een verdwaalde koe, of zo klein als midges, het is er in overvloed als we deze prachtige weg (vanaf de Noordzij, de beste kant) rijden op weg naar Applecross. Bealach na Ba, Pad van het VeeMaar voor we daar zijn, hebben we ook al een prachtige rit te rijden, wederom uitsluitend over singletracks. Vandaag is een lange dag en we hebben een hoop te zien. Get on that bike, and ride!Het eerste Loch vandaag, Loch Luichart passeren we aan onze linkerhand. We rijden (uiteraard) over groene Michelin weggetjes. Die brengen je in ongeveer een uurtje naar RP7 waar je een prachtig uitzicht hebt over Loch Torridon. Je kunt ook iets verder rijden, en dan bij RP8 even het paadje in.Verderop, bij RP9, gaat het klimmen en slingeren beginnen. We rijden tegen de klok in over AppleCross, zodat we straks Bealach na Ba afdalen, wat de mooiste uitzichten geeft.Let hier vooral op de schapen, die kunnen rustig links van de weg liggen te rusten en dan net voor je langs alsnog oversteken. Maar ook tegenliggers moet je goed op letten, want als je over een heuveltje komt, zijn ze er ineens...Genoeg passeerplaatsen, dus je hoeft niet achter campers en caravans te blijven hangen.We komen heerlijk slingerend aan bij RP13, rij even het pad af voor een waanzinnig uitzicht. Let op, niet verder dan het hek!RP14 is Applecross. Er is een kroeg etc en hier zal een kopje koffie en wat te eten er vast wel ingaan.Als je de innerlijke mens versterkt heb, kun je de afdaling aanvangen. Rij heerlijk ontspannen naar RP16. Daar kun je wederom prachtige foto's maken. Er ligt een plaque die nog eens onderstreept waar je staat. Na dit uitkijkpunt komen de echte haarspeldbochten (switchbacks) en naderen we Loch Kishorn, en even later Loch Carron, waar we omheen rijden. Als je het leuk vindt, kun je bij RP18 even heen en terug over een supersmal pad naar een oude veerstoep, met uitzicht op Stromeferry.RP19 ligt er aan de overkant, dus je zou ook om kunnen rijden en vanaf daar juist de overkant zien. Of allebei...Er lijkt geen einde aan te komen, wat prachtige uitzichten en bezienswaardigheden betreft, Donan Castle bv bij RP21. Even verderop kun je weer tanken trouwens.Die brandstof ga je nodig hebben, want we zijn ongeveer halverwege de route van vandaag, en er komt nog heel wat moois.Het stuk tot RP31 is prachtig, maar het stuk daarna, tot aan Neptunes Staircase in Fort William is mijn favoriete stuk; glooiende singletrack, bochtjes en bulten. Heerlijk.Bij RP33 is Neptunes Staircase te vinden en zeker de moeite waard om even te gaan kijken. Daarna is het aan jou, of je nog zin en puf (en tijd) hebt om Loch Eil nog counterclockwise te rijden, of dat je direct naar het B&B gaat. Een gezellig Nederlands stel zorgt hier geweldig voor haar gasten.Fort William is een ontzettend leuke stad, aan de voet van Ben Nevis, en je kunt er heerlijk eten er is genoeg te doen, ook 's avonds.Neem je de lange weg naar de B&B, dan kom je bij RP39 bij een pontje, en dat hoort natuurlijk ook in een route. Daarna ben je in FW en binnen een paar minuten bij het B&B.Ik vond het een geweldige dag, ik wens jullie ook veel plezier!Morgen rijden we een rondje, dus neem je koffers mee naar binnen, rij je morgen lekker licht ;-)
Gebruik
Deze route downloaden?
Je kan de route gratis, zonder MyRoute-app account downloaden. Om dit te doen, open de route en klik op 'opslaan als'. Deze route wijzigen?
Geen probleem, open eerst de route. Volg de tutorial en maak je eigen MyRoute-app account aan. Na registratie, start je trial automatisch.
Disclaimer
Gebruik van deze gps-route is voor eigen rekening en risico. De route is met zorg samengesteld en door een MyRoute-app geaccrediteerde RouteXpert gecontroleerd voor gebruik op zowel TomTom, Garmin als MyRoute-app Navigation.
Door gewijzigde omstandigheden, wegomleidingen of seizoensafsluitingen kunnen er toch veranderingen zijn ontstaan. Daarom adviseren wij iedere route voor gebruik te controleren.
Gebruik bij voorkeur de routetrack in je navigatiesysteem. Meer uitleg over het gebruik van MyRoute-app kun je vinden op de website bij ‘Community’ of ‘Webinars’.
Door gewijzigde omstandigheden, wegomleidingen of seizoensafsluitingen kunnen er toch veranderingen zijn ontstaan. Daarom adviseren wij iedere route voor gebruik te controleren.
Gebruik bij voorkeur de routetrack in je navigatiesysteem. Meer uitleg over het gebruik van MyRoute-app kun je vinden op de website bij ‘Community’ of ‘Webinars’.
Routes in de buurt